Remember Me     Forgot Login?   Sign up  

Migrain

More
17 years 8 months ago #7833 by iEn
Migrain was created by iEn
Assalamualaikum rakan yg dirahmati...

ien nak tanya skit.. kebelakangan ni migrain kerap dtg.. apekah punca sebenarnya ??

adakah ia kerana

~tekanan??
~bila nak mandi mulakan dengan basuh kepala dulu bukannya kaki..
~masalah pemakanan?

tp ien rasa tekanan yg mengganggu ien..

ada tak cara2 selain mengambil ketenangan di luar rumah ?? kalau nak tonton tv atau pandang ke monitor pon masih gak sakit kepala..(cuz memang takleh nak duk diam..ade2 jeek keje2 bodoh nak wat untuk hilangkan masalah) kene tahan ajek leerr sakit pala niee..

any tips ?<br><br>Post edited by: iEn, at: 2006/07/23 07:11
More
17 years 8 months ago #7847 by guydacosta
Replied by guydacosta on topic Re:Migrain
hish..kesian aku kat ko iEn... muda2 dh migrain... mslh berat nie...

migrain nie sakit kat dlm kepala.... terlalu pressure.. tak kira di mana kita berada..ofis ker... mase study ker.. mase main game ker (kalu asyik kalah jer)... naik tension kat kepala otak...

ramai yang bunuh diri kerana nk lari dari masalah migrain nie.. tapi itu adalah salah sama sekali.. JANGAN ikut iEn..kuatkan dirimu.. kerana dirimu sgt berharga buat warga forum di sini.. aku merindui mu... ting tong...

so semua tu kerana masalah di dunia nie semata-mata... so tuk melupakan semua tu.. iEn pi ambik wudu'..hampar sejadah.. semayang hajat n sunat bebyk.. lupakan dunia buat sementara waktu..tenangkan diri.. ingat padaNYA.
yang sering kali kita lupa...
More
17 years 8 months ago #7854 by iEn
Replied by iEn on topic Re:Migrain
memang buat masa ini i neef refresh.. bila ien baca Al-Quran saja, tetiba migrain dtg.. tunduk skit dah mula sakit kepala.. apatah lagik nengok maksud2 dalaman yg ada dlm Al-Quran tu sendiri.. last2 ien kene baring.. tp mata takleh pejam.. pandang ke atas jek.. bila ien baring ja.. cam boring sgt cuz tak buat apa2.. i know ien perlukan rehat.. tp.. tah arr.. anggota badan asyik tingin nak bergerak saja..takleh duk dendiam.. hehe!

ien cuma berdoa saja walaupun ien dah mengalami kejatuhan yg teruk.. cuma ien kadang2 suka berpura2 tonjol sikap tak kisah.. padahal jiwa ien sudah remuk..

anyway.. terima kasih atas petua itu. maybe semasa ien mengambil wudhuk.. hati ien tak tenteram dan tak tenang.. i'll try to throw all da way.. mengenai masalah di dunia ini..

Ya Allah, ampunkanlah hambamu ini.. -_-
More
17 years 8 months ago #7860 by guydacosta
iEn..biar betul nie..jiwa u dh hancur remuk ker...kenapa jadi sampai mcm tu...sapa yang buat..katakan padaku..
biar aku saja membaluti luka hatimu itu...huhuhuhu...
x sanggup aku tengok jiwa ko tu dipermainkan
aku disini mendoakan kesejahteraan mu iEn

dah jumpa doc ker.. ubat migrain byk....harap boleh redakan sedikit...
lakukan perkara yang iEn suka... jangan sampai memaksa diri plak untuk melakukannya.. jangan banyak pk menda yang menyakitkan..
selalu berzikir... biar hati jadi tenang...

itu dugaan dariNYA.. kerana Allah sangat sayangkan ciptaanNYA.
More
17 years 8 months ago #7864 by iEn
thx for ur kindness..

mudah-mudahan tips tu dpt menenangkan kepala sengal ien nie.. hehe!
More
17 years 8 months ago #7976 by iEn
hmm.. maybe skang baru aku tahu.. aku dah takleh ngadap pc lama sgt.. makinn menjadi2 sakit kepala aku nie.. cam nak pitam..
More
17 years 8 months ago #8033 by kepok
Replied by kepok on topic Re:Migrain
kalau dah migrain tu ambil hammer ketuk pala 3 kali jer..jangan di ikut petua ni
More
17 years 8 months ago #8037 by iEn
meh aku ketok ang dulu kepok.. gege!
More
17 years 8 months ago #8048 by kepok
Replied by kepok on topic Re:Migrain
hahahahah aku dah biasa test buat cam tu...lagi satu kalau sakit kepala cuba tarik rambut tu sampai berbunyi..heheheh buang kan angin dalam pala otak yang degil tu ajajahahahahahahaha
More
17 years 8 months ago #8072 by guydacosta
kepok..kalu tarik rambut tercabut la rambut..sakit plak tu.. tang mane angin kluar nie....
More
17 years 8 months ago #8081 by iEn
penah gak tarik2 rambut.. memang sedap ah skit.. tp sakit tu dtg balek.. adeh deeh.. cobaan cobaan -_-
More
17 years 8 months ago #8111 by nizam
Replied by nizam on topic Re:Migrain
iEn wrote:

penah gak tarik2 rambut.. memang sedap ah skit.. tp sakit tu dtg balek.. adeh deeh.. cobaan cobaan -_-

ehh jgn selaluuu.. nanti botak cam ct esmah tuh.baru ler nanti.:)
Time to create page: 0.748 seconds