Remember Me     Forgot Login?   Sign up  

Berhenti Merokok - Bagaimana???

More
17 years 3 months ago #14494 by ApatPower
huk.. kire perokok ni melakukan perbuatan haram ke.. perbuatan haram turun temurun.. camtu ke.. isk.. terbayang aku pak imam pak imam yang merokok.. nnt nak kena cari pak imam yang bebetul tak wat perbuatan haram.. jgn plak da tau pak imam tu wat perbuatan haram pastu main ikot je jadi makmum.. yek.. sian pak imam..

ade plak panas tlinge.. jgn la taip camtu.. kire provoke tau cam menyindir pon ada.. tak baik siot..

aku.. walaupun pak imam tu merokok tapi aku tetap masih mahu menjadi makmumnye..
More
17 years 3 months ago #14495 by ApatPower
<br><br>Post edited by: ApatPower, at: 2006/12/02 09:12
More
17 years 3 months ago #14503 by hondacup_89
ALAMAK! CAM2 plak. ENTAH AH&gt; TERPULANG LAH KT KO&gt; PE2 PUN KO TANGGUNG SENDIRI. TANGGUNGJAWAB AKU DAH LEPAS. AKU DAH PUN NASIHATKAN KO. YANG LAIN TU ANTARA KO NGAN MAHA PENCIPTA
More
17 years 3 months ago #14505 by ApatPower
ROKOK tU kan benda yang memudaratkan kesihatan kita. MAKA Ia AdaLah Haram&lt;-- aku terpesona ngan kenyataan ko ni..

haram adalah haram.. takde haram siket siket haram byk byk.. sbb ko kata rokok tu haram kan.. tu yang aku kesian kat pak imam.. takkan aku isap rokok haram tapi pak imam isap jadi tak haram.. mane bule..

nasihat tu aku terima kasih bebyk.. merokok makruh tu leh terima... tapi merokok haram.. hmm..

merokok tu mmg la bukan satu mende baik.. aku setuju.. sbb tu la ada post ni.. cube baca tajuk posting tu..

ANTI perokok.. tau tak maksud anti tu..
More
17 years 3 months ago #14834 by fatlee
bagi aku la...drp korang hisap rokok, lebih baik korang hisap bende lain.... maksud aku, hisap la lo li pop cam aku nih....:evil: :evil: bleh kate ari2 beli lo li pop... murah je beb....60 sen je.....
More
17 years 3 months ago #14838 by fatlee
ROKOK : Kebaikan &amp; Keburukan

Kebaikan:

1. Hilang tension

Keburukan:

1.Pompuan x suka:evil: :evil: penting nih!!!
2.abis duit je
3.banyak penyakit melekat
4.membahayakan org lain
5.mulut berbau
6.aku x suke
7.lagi pun rokok tu kan haram (menurut islam)

setiap bende ada baik &amp; buruk....x semestinya kite kene tengok yg baik je... kekdang kita kene tengok keburukannye jugak....cam rokok nih....keburukan lebih banyak dari kebaikan...
More
17 years 3 months ago #15146 by redx
adush..hakoo pun x tau bab nie..sbb akoo xpernah merokok..
tapi satue bnda yg akoo bley ckap kat korang ..
hasil pemerhatian ku terhadap housemate..

tryla usha berpuasa...
sbb ngan berpuasa korang akan kurang merokok..uh..
tpai jgan laks pas bukak posa hang tibai sekotak..
mmg xbley ckap papala..

selamat beramal!:lol:
More
17 years 3 months ago #15177 by hondacup_89
ada aper ngan rokok? mana lebih baik merokok ke tdk merokok? kalau ko rasa baik merokok ko rokok lah puas2. isap sekotak sekali gus.
kalo ko rasa baik xmerokok berentilah.:P
More
17 years 3 months ago #15693 by a_pitx
arggghhhhh....tensen......sume dok bleter psl rokok.....x pe la....azam aku 2007 ni aku nk bhenti rokok....aku mesti buat....plz support aku k......

Katakan X Nak!!!!!! /
/
____ \\
\\ / | /
\\ / / \\
\\ / / /
\\--/
/
/ / | |
/---- /
/ / \\
/ / \\
/ / \\
| __ / \\

FiGhT rOkOk WiTh cOkLat!!!!!!!yarggghhh:silly:
More
17 years 3 months ago #15949 by hondacup_89
harap menjadilah azam ko tu. JGN JD HANGAT HANGAT TAHI AYAM SUDAH.......
kalau dah insaf bagus2..... DRPD ISAP ROKOK TU BAIK ISAP ASAP EKZOS MOTOR BURUK AKU NI. LAGI BYK ASAP DRPD ROKOK.
More
17 years 3 months ago #15951 by shoradhi
kepada perokok yg nak berenti merokok...jauhkan diri drpd perokok2 laen...maksud aku...time diorg smoking...jauh2 kan diri...ckp nak g toilet ke...ape ke...yelah...manalah tau xthn ngn godan...kalau gian tahap melampaui cipan..kunyah r chewing gum@ makan lolipop...hu3
More
17 years 1 month ago #17435 by afbizz
as per subject..
aku ni dulu mmg la kira perokok tegar..sebelum n selepas makan bleh layan gudang garam selamber jer..saper isap GG tau la beza dia dengan jenis rokok lain..keras org kata..

n then pada tengah tahun 2004..nak dijadikan citer aku kenal ngan sorg minah ni..ececeh :P ..x pernah jumper lagi..setakat email,sms.tel jer..

pastu masa kitaorang sms mcm biase dia tanya aku.. \&quot;awak ni perokok ker?\&quot;

aku dengan serba salah jawab \&quot;TIDAK!\&quot;

dijadikan citer..mlm tu sebelum tido..ntah camner plak..selepas termuhasabah diri skit..aku decide nak tinggalkan rokok pujaan tuh..

&amp; aku berjaya..

berhenti rokok on the spot terus..sampai sekarang aku masih bertahan..

pendek kata..azam dan keinginan kene kuat..

selamat maju jaya
Time to create page: 0.469 seconds