Remember Me     Forgot Login?   Sign up  

Berapa kerap korang format komputer korang??

More
16 years 7 months ago #20281 by dizetto
citer pasal format ni, just nk share sikit. walopun simpan data di D: tp rasanye ramai org yg suka simpan data dlm My Documents, My Music, My Pictures. Semua folder tu dlm C:. Kalu nk selamat aku cadangkan move folder tu ke dlm D: just pegi Start> klik kanan My document >properties. pastu klik Move...
More
16 years 7 months ago #20304 by atukopah
hurm..
kalo copy paste jek tak muleh ek..?
:blink:
More
16 years 7 months ago #20307 by shoradhi
dizetto wrote:

citer pasal format ni, just nk share sikit. walopun simpan data di D: tp rasanye ramai org yg suka simpan data dlm My Documents, My Music, My Pictures. Semua folder tu dlm C:. Kalu nk selamat aku cadangkan move folder tu ke dlm D: just pegi Start> klik kanan My document >properties. pastu klik Move...

a\'ah betoi tu...lupa plak nak agitau....kena move kan my documents ke D

atukopah, kalo copy or paste xjadik...kena move mcm dizetto bgtau tuh
More
16 years 7 months ago #20386 by atukopah
wokeh2 sifu..
gue udah paham..
ngee~
More
16 years 7 months ago #20392 by khizalid
aku pulak gormat bila PC aku dah gilerrr semacam.....
maklum laaa kalau install macam2 mesti bercelaru sikit.....
pastu bila aku salah remove... huuuuuu
dan jalan terakhir.. tak mau pening2 aku format wawawawa....
bagi aku setahun sekali laaaaa...... kalau tak ade ganguan hehehe
More
16 years 7 months ago #20394 by shoradhi
aku, kalo takot jadi kes mcm ko, aku akan make sure ade restore point kat system restore tuh. Bile jerk nak install n remove,aku akan pastikan ader restore point...karang, xyah la nak penat2 pormat....pastu, kalu aku nak install bende, aku install sehari satu software jerk...bukan per, bagi aku senang nak detect software aper yg membuatkan memory laptop aku dump...dulu2, laptop aku slalu jerk memory dump...siot tol...aku pormat n aku install sikit2 software...nak detect mende ape yg buat dump nih...bile dah tau, aku teros xinstall software tu lagik, n, now, xde lagi memory dump...haahahhaha
More
16 years 6 months ago #20588 by amirfazwan
aku pormat kalu pc dh nazak sngt2...tapi sejak pki kaspersky nie (promote le plak:laugh: ) jarang pormat....
More
16 years 5 months ago #21314 by fungkur
yosh !! setelah 4 tahun bertahan, akhirnya aku buat keputusan utk format pc aku!! yuhuu.. setelah backup suma bende yg patut, archive ym, data ws_ftp, bookmark firefox guna plugin foxmark dan beberapa setting lain, aku pon format pc dan reinstall windows xp. fuh pastu setting blk pc ngan program2 kesayangan aku. skang btol2 laju pc, mcm dah beli baru la plak..

amek masa 12 jam untuk setelkan suma ni.. layan..

<p>spit it out !</p>
More
16 years 5 months ago #21421 by senang_giler
aku ni dh bnyk kali gak format komputer aku tuh.....
setahun 4-5 kali gak

ader problem ke? kalo format bnyk kali.....???
More
16 years 1 month ago #22495 by cybercop_malaya
Menjadi rutin setiap 3@4 bulan sekali format...saje nak refresh system + install shell pack lain... :):lol:
More
15 years 4 months ago #28806 by Sky_Hanz
Aku aku pon xhengat brapa kali 4mat pc aku.. tapi slalu kalau xde prob biar kan jerr.. maintain, jaga la... kalau ade propb btol2 bru aku 4mat.. taun ni dah 3 kali... :side: :side:
More
15 years 4 months ago #28810 by erryzx_
ade 2 org budak umah aku suke bet0l format pc,.,.~
ape kejadahnye perangai mereka ntah,.,.~
ser0n0k agak nya mereka tu,..,.,~
:P :P :P
Time to create page: 0.497 seconds