Remember Me     Forgot Login?   Sign up  

Berapa kerap korang format komputer korang??

More
17 years 5 months ago #13837 by supekjabe
kalo aku,aku format biler perlu je sbbb pernah jd kt member aku die selalu format biler laptp jam sesgt.....hasilnye hd nye rosak...huhu

so nasihat aku format biler perlu je....
More
17 years 5 months ago #13838 by shafique
Bagi aku plak format nie alternatif terakhir. Bila sume jalan penyelesaian menemui kegagalan. Cubo korang slalu format pendrive. Pas format tengok saiz dia. Kurang x? Aku nie pon dah dekat setahun x format. Tapi aku dah buat image untuk partition C: aku. Incase ada masalah aku try jer restore pakai image tue. tapi x penah guna lagi ar. Apa pon format selalu tidak baik untuk kesihatan komputer anda terutamanya hddnyer.
More
17 years 5 months ago #13853 by awqi_zar
akum dan salam sejahtera,
uiks,cam2 yek ksan klu asyik format HD..
sy besey format HD klu laptop dh jdi bengong atau kne virus tp xmau hlang..
agak2,s\'thun de la 2 kli kne format..
HD nie pun xtau ape cap ntah..Brand ayam kot..miahaha..
Klu wat image pun sy xtau nk wat camne..nk gne pun xtau..isk2..
ape2 pun,xelok terlalu kerap format HD coz ia akan merosakkn HD 2..
dh la klu xformat pun HD 2 bleh lingkup,inikan yg de wat ape2 kat HD 2..
cian die..
:evil:
More
17 years 5 months ago #14263 by arjuna
kalu selalu format ape akan jadik pada hd? bleh bgtau tak? hamba ni tak tau akibatnyer... tu yang slalu je format hd hamba ni...
More
17 years 3 months ago #17310 by redx
dari taun 2003 smpai taun nie ..ada dalam 5 kali akoo format nh..

akoo pun xpastie kalau format byk kali cmna ..

tapi dolu akoo ada satue mmber yg bli ssma Hdsk ngan akoo..
on 22jam/6/arie sesama ..off pun kalau blackout je...atau tgh boring tahap cipan x tau nak buat apapa..

dier nh jnis, kalau ada msalah sket format..ada msalah sket format..
..xslap akoo, dalam pertengahan 2005, hdsk dier rosak..xtau sbb pa..bley detct kat bios,tapi xley nak buat papa..
so ksmpulannya..
jgan format selalu..

p/s akoo dah terspam ker nh?:pinch:
More
17 years 3 months ago #17312 by shafique
Hmm.. apa pon dari apa yang aku baca la panjang giler artikel tue, format sebenarnya bukan satu penyelesaian utama. Kena carik cara setelkan prob tue melainkan dah tak der sangat cara. Tue kata yang expert la. start tahun 2004 to 2006 baru ada 4 kali kot format. Last skali nak run linux aku beli hdd baru install kat situ. tak gaduh format2. lagi satu alhamdulilllah sejak tahun 2003 aku tak kena virus teruk2. dapat remove dari AV. Dulu dok format sebab kena virus ar.

Ada yang kata nanti cluster hdd rosak so cepat ada bad sector kalo format. Hmm... Kalo HDD yang ada bad sector di format memang makin naik bad sectornyer. tue pengalaman aku. korang share la plak apa yangkorang tau ok?
More
16 years 11 months ago #18760 by kepok
askum aku nak celah sikit...aku pun baru baru ada format pc aku..aku mencari dimana kah silap nya..tapi tak jumpa juga..tapi bila aku dah format benda yang sama gak ada ..aku punya lah geramm...kat 3hari aku asik bertapa depan pc..aku mencari mana kah silapnya...dia asik keluar temp2.exe error bengang tul aku..aku dah format pun sama gak..tetap keluar benda tu..kau org rasa rasa kan..apa masalahnya..aku dah buntu tak tahu apa nak buat lagi ni..pening pala aku..aku format 2 kali lah install win dah berkali kali tetap sama gak...siapa leh tolong aku,tolong ler bagi jawapannya kenapa..
More
16 years 11 months ago #18762 by seladangganas
takmo aku jawab soklan ko nih...walaupun sering kali aku dapat selesaikan permasalahan format HDD nih...maybe sbb aku nih tak reti nak menulis pakai keyboard kot...bahasa huru hara...karang kena \"shoot\" ngan ko jerk...mintak sifoo2 laen kasik tolong...adios
More
16 years 11 months ago #18764 by kepok
seladangganas wrote:

takmo aku jawab soklan ko nih...walaupun sering kali aku dapat selesaikan permasalahan format HDD nih...maybe sbb aku nih tak reti nak menulis pakai keyboard kot...bahasa huru hara...karang kena \"shoot\" ngan ko jerk...mintak sifoo2 laen kasik tolong...adios

macam tu pulak..isk isk isk....yelah siapa lah aku ni kan org nak jawab kan..sat aku delete jer soalan aku tu...
More
16 years 11 months ago #18805 by ayit79

Wa\'alaikumusalam w.b.t kepok...
pertama skali aku nak tanya ko format pakai cara apa...
yang kedua engkau format pakai cd apa....
bila terjawabnya soklan aku ni mungkin aku leh bagi cadangan kut....
erk erk erk.....
More
16 years 11 months ago #18806 by shafique
betol gak kata ayit79.. Tu semua kita faktor2 penting. Aku penah jadik dulu tapi tukar cd 3 kali ok terus. Zaman dulu ar. Lega skang almost 2 tahun tak format. LEga2...
More
16 years 11 months ago #18809 by ilche
maybe problem os yg ko install tu kot...ko try aa install guna cd laen plak ke....
Time to create page: 0.551 seconds